HochDrei e. V. – Bilden und Begegnen in Brandenburg

One step forward - two steps back youth, gender & democracy in europe

polsko-niemieckie-austriackie spotkanie
termin: 01. do 04. pażdziernika 2020
miejsce: Potsdam
partner: Mein Testgelände, Fundacja BEZLIK
współfinansowanie: Referat Gleichstellungspolitik für Jungen und Männer im BMFSFJ
osoba odpowiedzialna: Tanja Berger, Robert Lejeune, Claudia Wallner, Michael Drogand-Strud
referenci: Marie Chiotti, Maria Kotzur
grupa docelowa: mlodzi ludzie w weiku 18 - 27 lat z Polski, z Niemiec is z Austrii

Juz nie ma już wolnych miejsc.

Młodzi ludzie z trzech państw Unii Europejskiej spotkają się, aby porozmawiać o równouprawnieniu, które jest jednym z elementów demokracji. Punktem wyjściowym będą dotychczasowe doświadczenia osób uczestniczących. W różnorodnych warsztatach dzięki środkom artystycznym będą oni porównywać swoje doświadczenia z problematyką ról przypisanych danej płci oraz równouprawnienia płci w ich krajach.
Razem zastanowimy się nad tym, jakie zasady i ustawy wprowadziła Europa i jak te wspólne wytyczne stosowane są w praktyce w naszych państwach.

Podczas spotkania zajmiemy się nie tylko tematem sprawiedliwości i demokracji, ale także związanymi z nimi problemami antyeuropejskimi i tendencjami antygenderowymi, takimi jak strefy wolne od LGBT, zniesienie obowiązku edukacji seksualnej, czy wzrost nienawiści w stosunku do kobiet.

Seminarium odbędzie się w ramach niemieckiej Prezydencji Rady Unii Europejskiej 2020 i jest współfinansowane przez Ministerstwo do spraw Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży.

zgloszenie teraz