HochDrei e. V. – Bilden und Begegnen in Brandenburg

Streetart - to jest nasz Swiat

polsko-niemieckie spotkanie młodzieży
termin: 01. do 08. sierpnia 2020
miejsce: Potsdam
koszt: 440 PLN
partner: Fundacja BEZLIK
współfinansowanie: Deutsch-Polnisches Jugendwerk, Ministerium für Bildung, Jugend und Sport
osoba odpowiedzialna: Anku Religa
referenci: Justyna Bogdanska, Aleksandra Bogdanska
grupa docelowa: Młodzież z Polski i Niemiec w wieku 13-17 lat

Podczas polsko-niemieckiego spotkania w centrum uwagi znajdzie się kultura młodzieżowa, kreatywność i umiejętność pracy w grupie.

W trakcie wakacji spędzicie dziesięć dni w Poczdamie razem z dziewczynami i chłopakami z Polski i Niemiec. W tym czasie zajmiemy się Streetartem, przede wszystkim graffiti. Dowiemy się skąd pochodzi ta forma sztuki, co jest zabronione, a co dozwolone i poznamy jej różne techniki.

Podczas różnorodnych warsztatów będziecie ćwiczyć malowanie i tworzenie szablonów oraz zaplanujecie nasze wspólne graffiti, które następnie wykonamy legalnie na ścianie jednego z poczdamskich budynków. Od początku do końca trwania projektu będziecie mogli rozwijać wasze artystyczne pasje i kreatywność.

W czasie wolnym w programie mamy wycieczki po Poczdamie, Berlinie i okolicy, wyjście na plażę i zabawy sportowe.

Poza tym będziecie mieć możliwość spędzenia czasu w międzynarodowej grupie. Będziecie nie tylko brać udział we wspólnych warsztatach, ale także razem mieszkać, planować poszczególne punkty programu, gotować, podejmować decyzje.

Udział w polsko-niemieckim spotkaniu może wziąć każdy, kto ma ochotę spróbować czegoś nowego. Nie wymagamy posiadania umiejętności plastycznych.

zgloszenie teraz