HochDrei e. V. – Bilden und Begegnen in Brandenburg

Spróbujmy się z demokracją

Polsko-niemieckie spotkanie dla dzieci
termin: 23. do 28. kwietnia 2019
miejsce: Potsdam
koszt: 315 PLN
współfinansowanie: Deutsch-Polnisches Jugendwerk, Ministerium für Bildung, Jugend und Sport
osoba odpowiedzialna: Magda Kalinowska
grupa docelowa: Dzieci w wieku 9-11 lat

UWAGA: Niestety nie ma już wolnych miejsc dla uczestniczących z miejscem zamieszkania w Polsce. Prosimy już nie zgłosić dzieci na w/w projekt.

Dzieci, w tym tygodniu będzie Wasza kolej! To Wasz głos liczy się w naszych wielkanocnych warsztatach. O tym co będziemy razem robić zadecydujecie w demokratyczny sposób przede wszystkim Wy.
Co to takiego, ta demokracja i do czego służy? Dowiedźcie się podczas naszej podróży w przeszłość, kiedy to jeden człowiek sam decydował, co inni ludzie mają robić w jego kraju: Cesarz, królowa, książę czy nawet dyktator, który rządził w Niemczech jakieś 100 lat temu.
A wracając do teraźniejszości odkryjemy, gdzie i jak dzisiaj ludzie piszą dla nas prawo, na przykład w parlamencie regionalnym Brandenburgii w Poczdamie. Spotkamy się z posłanką, porozmawiamy z nią o demokracji i zainspirujemy się pomysłami na demokrację w naszej grupie. A dodatkowo możemy też podpowiedzieć jej co jest ważne w polityce z perspektywy dzieci.
Z takim doświadczeniem sami będziecie mogli zadziałać: Jaki program zaplanujecie wspólnie na dzień zorganizowany zupełnie przez was samych? Własne warsztaty artystyczne, flashmob w mieście, piknik w lesie czy wycieczka do Berlina? Wszystko jest możliwe dopóki razem zadecydujecie i zorganizujecie.
Oczywiście teamerki będą dla Was podporą i doradzą w razie potrzeby jak sobie poradzić. Pośredniczki/pośrednicy językowi dbają o to, żebyście mogli się porozumieć – nieważne czy mówicie po polsku czy po niemiecku.
Na pewno nauczycie się przy tym czegoś z języka innych albo wypróbujecie to czy owe słowo po angielsku. Więc dołączcie do nas – zabawa przyjdzie sama.

zgloszenie teraz